Skocz do zawartości

Zdjęcie

HTC Wildfire S i inne - Całkowita Swoboda czyli ROOT z S-ON za rączkę ;)

• Please log in to reply
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gjacek62

Gjacek62
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 10:22

Mały poradnik dla osób, które mają problem z rootowaniem WildfireS z Antkiem 2.3.5 z S-ON pomimo odblokowanego bootloadera. Samo odblokowanie jest stosunkowo proste można skorzystać z poradnika kolegi MariuszGTV http://www.androidfo...a-przez-htcdev/ lub bezpośrednio ze strony http://htcdev.com/. Niestety potem, pomimo iż botloader „UNLOCK” nie pomagał sposób kolegi MariuszGTC mimo iż ładowanie przebiegało bez zakłóceń i pojawiał się napis ROOTED, po sprawdzeniu konsolą ($ su) oraz programem titanium backup roota nie było. Nie pomagał też SuperOneClick, ani Root metodą Marvel z forum androidos.webig.pl. W tym ostatnim sposobie podczas flashowania pojawiał się napis „Main Version is older”, a nowszej paczki PG76IMG.zip nie znalazłem. Spróbowałem, więc flashowania z „palca” i udało się.

Robimy to tak:

Karta microSD w telefonie w formacie FAT32. Uwaga - jeżeli podczas flashowania wyskakuje:”CID Incorrect update failed” lub „CID failed” należy zrobić Gold card, opis jest tutaj:

http://www.forum-and...fire-t1204.html

Ja robiłem backup karty a następnie ją formatowałem i niestety musiałem zrobić powyższy krok, być może przy oryginalnej SD nie będzie to potrzebne.

1. Ściągamy pliki:

- recovery.img - plik z paczki PG76IMG.zip (szukaj Root metodą Marvel)

- AdbWinApi.dll - https://docs.google....mRkWjlYWlE/edit

- adb.exe - j/w

- fastboot.exe - j/w

2. Tworzymy nowy folder - w moim przykładzie będzie to C:\wildfire

3. Pliki kopiujemy do utworzonego folderu (wszystkie cztery)

4. Wyłączamy telefon, a następnie włączamy trzymając przycisk [Volume Down] oraz [Power] aż do zaświecenia się ekranu. W menu, które się pojawi, wybieramy Fastboot (poruszamy się klawiszami głośności, zatwierdzamy przyciskiem [Power]). W moim modelu trzeba po wyłączeniu wyciągnąć baterię i dopiero wykonać powyższe czynności, bo inaczej od razu wciąga rom :) .

5. Podłączamy telefon do komputera za pomocą kabla USB. Uruchamiamy wiersz poleceń:

- Windows XP -> Start -> Uruchom -> wpisujemy 'cmd' -> [Enter]

- Windows Vista/7 -> Start -> w polu wyszukiwania programów wpisujemy 'cmd' -> [Enter]

6. Używamy polecenia 'cd' aby przejść do folderu gdzie trzymamy pliki fastboota:

W moim przypadku

cd C:\wildfire

7. Teraz w wierszu poleceń wpisujemy:

fastboot flash recovery recovery.img

Gotowe - możemy korzystać z ClockworkMod na naszym HTC
Aby przejść do trybu recovery - włączasz telefon trzymając przycisk [Volume Down] oraz [Power] aż do zaświecenia się ekranu a następnie wybierasz opcję "Recovery" i po załadowaniu ClockworkMod „Install zip from SD card” (oczywiście musimy wcześniej skopiować na kartę SD plik root.zip :) ) Jest w każdym poradniku omawiającym rootowanie wildfireS. Przepraszam za przydługi post ale widzę, że sporo osób ma podobny problem jak ja, bootloader odblokowany a potem nijak z rootem. Być może to za sprawą brandowanego sortu operatora, ale powyższy sposób skutkuje. Właśnie czyszczę wildfirka z niepotrzebnych apek :) . Powodzenia.

#22 Brynda

Brynda
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:52

Gjacek62 niestety u mnie cos nie idzie bo po włączeniu recovery mam czarny ekran i nic sie nie dzieje :(

#23 Gjacek62

Gjacek62
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 11:27

Gjacek62 niestety u mnie cos nie idzie bo po włączeniu recovery mam czarny ekran i nic sie nie dzieje :(

Tutaj opis Twojego przypadku:
http://androidforums...-s-finally.html pkt 4a poradnika (strona angielskojęzyczna ale z tłumaczem google dasz sobie radę.)
Więcej informacji o TWRP Recovery masz tu :

http://android.com.p...odowaniem-twrp/ (już w ojczystym języku :) )
Najpierw jednak sprawdź:
- czy masz zainstalowane HTC Sync lub SDK (potrzebne są sterowniki).
- czy na karcie SD nie masz jakiś plików *.zip z poprzednich prób rootowania. (jeżeli są skasuj wszystkie zostaw tylko root.zip)
Ja w pkt.5 podłączając telefon do PC tryb "debugowanie USB" miałem wyłączony ! Spróbuj wyczyścić kartę SD z niepotrzebnych plików "zip", przywróć telefon do ustawień fabrycznych i jeszcze raz przeprowadź po kolei wszystkie kroki opisane w pierwszym poście. Jeżeli to nie pomoże zostają tylko porady z linków które Ci podałem. Pozdrawiam :)

#24 Artok

Artok
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • HTC Wildfire S
  • ROM:CM 7.2
  • Kernel:Dust V9 (eistein.frat)

Napisano 30 styczeń 2013 - 06:48

Gajcek62 jesteś moim mistrzem, moim guru - tydzień przeglądałem różne poradniki na różnych forach by zrootować w końcu mojego Wildfire S ale żaden nie działał. Dzięki Tobie wreszcie mi się udało! Dziękuję!

#25 nanu

nanu
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 11:06

Witam.
Udało się zrobić wszystko z poradnika i to bez problemu.Natomiast jak chcę zainstalować root.zip pojawia się taki komunikat "Instagling:/sdcard/root.zip finding update package....opening update package...installing update...
E:Error in /sdcard/root.zip (status0)installation aborted"
Mniej więcej coś takiego mi wyskakuje...co mam począć..może mi ktoś pomóc?

Już sprawa załatwiona ...pobrałem inny plik root.zip bo ten był uszkodzony.

#26 orynio

orynio
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2013 - 12:57

witam. po włączeniu recovery zapala mi się biały ekran z nap.HTC i wisi. gdzie leży błąd ? myślę że zrobiłem wszystko jak w poradniku. pzdr

#27 Fenek

Fenek
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2014 - 08:17

Witajcie!

Temat juz umarł, także pewnie nikt mi nie pomoże, chociaż bardzo bym byl rad, jesli bedzie inaczej.

Odblokowałem bootloader według porady przez HTCdev, ok, poszło bez większych problemów. Ale root robiłem już chyba każdą metodą jaką znalazłem w sieci (także kolegi Gjacek). Po wciśnięciu "recovery" po jakimś czasie otrzymuję ikonke telefonu na czarnym tle z zielonym znaczkiem, po kilku sekundach mam znaczek czerwony z wykrzyknikiem (czy coś w tym stylu) no i juz nic się nie dzieje =/

Gdzies robie błąd? Wersja 2.3.5, s-on

#28 iromarek

iromarek
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 luty 2014 - 01:13

.... chyba każdą metodą jaką znalazłem w sieci (także kolegi Gjacek). Po wciśnięciu "recovery" po jakimś czasie otrzymuję ikonke telefonu na czarnym tle z zielonym znaczkiem, po kilku sekundach mam znaczek czerwony z wykrzyknikiem (czy coś w tym stylu) no i juz nic się nie dzieje =/

Gdzies robie błąd? Wersja 2.3.5, s-on

Witam szystkich. Ty nie robisz i tak jak w cytowanym poście miałem, Różne sposoby...
Ale tak jak jest napisane przez Gjacek62:

7. Teraz w wierszu poleceń wpisujemy:

fastboot flash recovery recovery.img

W moim przrypadku również czarny ekran. Ale jest i na to inne wyjście dotyczy tylko pkt 7, zamiast wyciągać z PG76IMG.zip ten nieszczęsny 'recovery.img', dociągnąłem taki działający na HTC Wildfire s recovery-clockwork-5.0.2.8-marvel.img i tak jak w pkt7. ale zamiast recovery.img

wpisujemy pełną nazwę tego pliku o tak: > fastboot flash recovery recovery-clockwork-5.0.2.8-marvel.img < .

Może komuś pomoże tak jak i mnie. pozdrawiam

#29 porkej

porkej
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 02:03

Witam,
Mam problem ze zrobieniem roota. Zrobilem wszystko co napisał Gjacek62, mam odblokowanego bootloadera,a nawet mam zrobionego juz goldcarda. Przy wpisywaniu w cmd komendy "fastboot flash recovery recovery.img" kiedy miałem plik recovery.img jak i "fastboot flash recovery recovery-clockwork-5.0.2.8-marvel.img" kiedy miałem plik recovery-clockwork-5.0.2.8-marvel.img, Pokazuje mi się komunikat <waiting for device> i nic się nie dzieje czy czekam 5min czy nawet godzine. Sterowniki są, po przeinstalowaniu sterowników to samo. Ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

#30 zbychupejarpk<3

zbychupejarpk<3
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 02:39

co tej jest to ruu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych